Ideální místo
pro vaše setkání

Historický sál restaurace

Prostor s původní štukovou výzdobou z poloviny 18. století, ideální pro konání svatební hostiny či jiné rodinné oslavy s kapacitou do 35ti osob, samozřejmostí je také možnost ubytování pro novomanžele a svatební hosty.

Pro firemní prezentace je možné i divadelní uspořádání až do 45ti osob.

Ceregettiho sklípek

Útulné posezení s kouzelnou atmosférou a podmanivou hudbou. Ideální pro romantickou večeři při svíčkách, ale také pro komorní rodinné oslavy, vánoční večírky v úzkém kruhu nebo večeře s významnými obchodními partnery.

Sklípek má podlahové vytápění a nástěnný biokrb. Kapacita až 16 osob.

Zelený salónek

Elegantní salónek v 1. patře (s výtahem) je určen pro reprezentativní a slavnostní obědy či večeře v úzkém kruhu rodiny nebo přátel. Vhodné také pro diskrétní jednání či firemní obědy. Strop i stěny zdobí původní štuky z poloviny 18. století, laděné do zelené barvy.

Místnost je vybavena klimatizací. Kapacita do 10ti osob.

Zasedací místnost

Prostor ve 2. patře (s výtahem) v klidné hotelové části. Ideální pro školení, workshopy či porady. V místnosti je denní světlo a je vybavena pro účely školení – flipchart, vysouvací plátno, dataprojektor u stropu.

Samozřejmostí je klimatizace. K dispozici jsou také toalety přímo na patře. Kapacita až 18 osob (dle uspořádání).

Předzahrádka a Severní terasa na hradbách

Od jara do podzimu je Vám k dispozici předzahrádka před hotelem. Obzvlášť na jaře si tam hosté rádi vychutnávají kromě kávy i první hřejivé sluneční paprsky. Atmosféru dobarvuje růžový záhon a sezónní květy v truhlících.

V létě pak otevíráme i zadní terasu na hradbách, která je situovaná na sever a nabízí příjemný výhled do zeleně. I v parných dnech je tam prostě božsky. Součástí je dřevěný domeček a skluzavka pro naše dětské návštěvníky.

Něco o historii Fortny…

Dům č.p. 43 ve Filištínské ulici, přiléhající k tzv. Pardubské fortně, patří k nejstarším dochovaným domům ve městě. První zmínka o něm je z počátku 17. století, ale gotické sklepy a chodby tu byly už kolem roku 1540. 

Fortna se nazýval vedlejší (menší) průchod do opevnění. Ta Pardubská byla opatřena i věží. Dodnes je nad průchodem pod věží vidět výklenek na rumpál, který zvedal masivní mříž. 

Štuky a malby najdete v hlavním sále v přízemí, ale i v Zeleném salónku a v pokojích v 1. patře. V 18. století vlastnili dům bratři Josef a Ignác Ceregetti. Jeden byl malíř a druhý štukatér. A tak si to doma vyzdobili po svém. 

Začátek 20. toletí znamenal pro Fortnu „Zlatý věk“. Scházely se tu měšťanské spolky a měli tu své „Prahnízdo“ i členové recesistického spolku Chrudimských kosů. V r. 2014 byla na jejich počet odhalena pamětní deska u hlavního vchodu. 

Doba obou světových válek, a především komunismu měla tvrdý dopad i na Fortnu. Po válce ji do správy dostaly Východočeské drůbežářské závody Jaroměř. Ve štukovém sále se místo hostů usídlily soustruhy a zbytek budovy posloužil jako sklad. 

Začátkem 90. let se Fortna naštěstí dostala do rukou manželů Zavadilových, kteří jí postupnými opravami a restaurováním vrátili lesk časů minulých. V r. 2010 byla slavnostně otevřena restaurace a hotel Fortna. 

Jak to tu vypadalo dřív, se můžete podívat ve fotogalerii.